Hjem Meninger Jeg hater telefonselgere!

Mobilbilder

Del artikkelen

Add to: JBookmarks Add to: Facebook Add to: Spurl

Er det fredag?

Jeg hater telefonselgere! Skriv ut E-post
Brukervurdering: / 9
DårligBest 
Nyheter - Meninger
Skrevet av Kyrre   
torsdag 13. desember 2007 11:56

Tirsdag kveld kjøpte jeg et kontantkort som jeg skal bruke i en parafinovn (artikkel kommer) på hytta. Torsdag kveld ringte det på telefonen som nå har det nye SIM-kortet i seg. Det var en selger fra Aftenposten. Hvordan i helvete er det mulig?! Jeg vet faen ikke hva nummeret er sjæl!

Jeg HATER telefonselgere. HATER! HATER! HATER! De er et så uforjævlig (sikkert ikke et norsk ord, men det funker bra for meg) forstyrrende element i hverdagen. Dessverre for meg hadde jeg bedriftsabonnement før, og det henger fremdeles igjen - altså på mitt normale mobilnummer. Det ringer stadig selgere, og jeg tar stadig ikke telefonen når jeg ikke kjenner nummeret. Så tilbake til saken. Hvordan kan Aftenposten få fatt i nummeret så raskt? Jeg har reservert meg mot telefonselgere, så de skulle uansett ikke ringt meg - samme hvor lenge jeg har hatt et telefonnummer. Det er mindre enn 48 timer siden jeg kjøpte kontantkortet. Har de spioner som bare står og venter på sitt neste offer? Snikjævlene skyr intet middel for å skaffe seg et nummer å ringe til?

Dette gjør noe med meg. Jeg blir sint og innesluttet. Irritert og deprimert. Sur og sær. Jeg mister lysten på mat. Jeg får lyst til å slå noen. Kraftsalvene henger løst når jeg nettopp er oppringt av en helvetes telefonselger. Hadde de enda bare solgt telefoner, men neida - alt mulig driiit skal de prakke på meg. MEN JEG ER IKKE INTERESSERT! Jeg vil velge selv når jeg skal abonnere på noe.

AG og jeg var ute og handlet julegaver. Vi gikk Karl Johan. Fy faen, jeg HATER Karl Johan. For et jævla sted. Uansett hvor man hviler blikket er det folk som søker etter svake sjeler. Mennesker uten evne til å vike unna og si nei. Mennesker som stopper opp - nøler; lenge nok til at de blir solgt. Hjem går de slukøret med et eller annet bevis på sin egen svakhet og udugelighet under armen eller i veska. Et abonnement på Aftenposten, kanskje. De trenger det ikke. De leser nyheter på nett. De hører om konserter og gossip fra venner. JEG TRENGER IKKE AVIS, sier jeg. Hører du? T r e n g e r i k k e!

Slutt å ringe meg!

Styr unna om dette nummeret dukker opp på displayet: 98203085

Trackback(0)
Kommentarer (6)Add Comment

Skriv kommentar
mindre | større

security code
Skriv inn bokstavene ovenfor i tekstfeltet nedenfor


busy
Sist oppdatert ( tirsdag 02. september 2008 16:15 )